Blog Články

Beh na Klin 2017

Presne pred týždňom sa konal vysokohorský beh na Klin. My sme pri tom nechýbali a zdokumentovať to bol náš fotograf Alexander Uhrín. Nižšie nájdete galériu ale pred tým ešte niečo málo o tomto behu.

Už dvanásť krát sa prehnali skyrunneri cez Račkovú dolinu a Gáborovo sedlo na samotný vrchol Klinu (2176 m n. m.), po čom následne už klesali cez Račkové sedlo späť do cieľa. Trasa s dĺžkou 20,5 km a prevýšením 1280 m patrí medzi skyrunningovú klasiku, kde dominuje iba jeden vrchol, rýchly výstup a ešte rýchlejší zostup na dol.

Ako absolútny víťaz do cieľa pribieha Jano Ďurmek, ktorý v tomto vysokohorskom svete nie je žiadnou neznámou. Trať zabehol za úžasných 2:00:01 a ako povedal: „Išlo sa mi veľmi dobre, akurát ma mrzí, že sme nešla taká väčšia skupinka vpredu, že sa ku mne nikto nepridal. Išiel som si také svoje tempo, moc som sa neobzeral. Chcel som ísť na dobrý čas. Po ceste dole som rozmýšľal nad časom Peťa Žišku, ktorý je veľmi rýchly zbiehač. Stále mi to nejde do hlavy. Nedávno som mal dosť problémov s lýtkom aj teraz ešte s chodidlami. A aj tenké tenisky prispeli, že som to tak veľmi nehrotil. Až tak na krv…“. Druhé miesto obsadil Peťo Fraňo za čas 2:02:44 a tretí bol Richard Zvoláneks časom 2:04:18. Prvou ženou v cieli bola Lucia Dobrucká s časom 2:27:54, ktorá obhájila minuloročné víťazstvo. „Mne sa išlo výborne aj na začiatku aj cez vrchol, a keď som sa už vracala dole, tak ma chytal kŕč do pravej nohy. Myslela som si, že tak dokráčam, ale vyšlo to ešte. Atmosféra bola parádna, organizácia super, ako vždy.“ A keďže sa k nám dostalo, že jej chlapi pri zbiehaní vôbec nestačili, Lucka ešte s úsmevom dodáva: „Zbeh som si strašne užívala, mám rada rýchlosť. Už som si tak nejak zvykla pri manželovi.“ Druhou ženou v cieli bola Vanda Hošeková s časom 2:37:34 a  treťou bola Marína Šlárková s časom 2:40:19

 

Výsledky: http://klin.snowski.sk/sk/vysledky/Vysledky_Klin_2017.pdf

Zdroj: http://www.skyrunning.sk/2017/09/20/skyrace-vysokohorsky-beh-cez-klin-2017vyhrala-lucia-dobrucka-a-jan-durmek/ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *