Články D5 Nikon Novinky zo sveta Nikonu

NASA objednáva 53 nemodifikovaných zrkadloviek Nikon D5

NASA objednala 53 DSLR Nikon D5 – za 6 496,95 dolárov za kus , celkový účet je vyšší ako 340 000 dolárov. Nikon a NASA spolupracujú veľmi dlho teda nie je prekvapením že sa NASA rozhodla práve pre tento krok

 

1971 Na Apollo 15 boli použité objekty Nikon Photomic FTN * (špecifikácie upravené pre NASA) a objektív NIKKOR.
1980 Na NASA bol dodaný „malá foťák“ založený na základe zrkadlovky Nikon F3 a vybavená motorčekmi na posun filmu a Nikon F3 „veľký foťák“, ktorá využíval dlhý film.
„Malý foťák“ bol použitý na palube raketoplánu Columbia ktorý odštartoval nasledujúci rok.
1999 SLR Nikon F5 a objektív AF NIKKOR boli prenesené na palubu raketoplánu Dicovery, aby mohli fotografovať aktivity astronautov vo vesmíre (EVA).
2008 Digitálne zrkadlovky Nikon D2XS boli dodané do NASA. Šesť fotoaparátov D2XS sa používa vo vesmíre na dokumentovanie činností, ako je kontrola a údržba.
2013 NASA-e bolo dodaných spolu 38 digitálnych zrkadiel Nikon D4, 64 objektívov NIKKOR vrátane AF-S NIKKOR 800 mm f/5,6E FL ED VR a rôzneho ďalšie príslušenstva. Tieto produkty sa okrem iného používajú na kontrolu solárnych panelov a vonkajších povrchov ISS.
2016 Ďalších 10 digitálnych zrkadloviek Nikon D4 bolo dodaných do NASA a tiež sa používajú na kontrolu solárnych panelov a vonkajších povrchov ISS.

TOKYO – Spoločnosť Nikon Corporation s potešením oznamuje, že národná letecká a vesmírna správa (NASA) vydala objednávku pre 53 digitálnych zrkadloviek Nikon D5. NASA plánuje používať kamery v astronautických tréningových zariadeniach na Zemi, ako aj pri zaznamenávaní aktivít v rámci medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS).

NASA si objednala 53 štandardných zrkadloviek Nikon D5 bez špeciálnych hardvérových úprav. Rovnako ako digitálne zrkadlovky D3S dodané NASA v roku 2009, tieto fotoaparáty D5 budú rovnaké modely dostupné pre spotrebiteľov, čo potvrdzuje neuveriteľnú spoľahlivosť produktov spoločnosti Nikon, ako aj ich schopnosť odolávať aj najtvrdším podmienkam prostredia.

Tento rok spoločnosť Nikon oslavuje svoje 100. výročie. V priebehu tejto 100-ročnej histórie spoločnosť Nikon podporila výskum a pozorovanie extrémnych prostredí ako je vesmír a Antarktída so silnými a odolnými kamerami a vymeniteľnými objektívmi NIKKOR vyrábanými s vysokou presnosťou. Spoločnosť Nikon sa sústredila na to, aby jej produkty lepšie reagovali na požiadavky fotografov, ich prácu a prostredie, ktorým podliehajú. Nikon je nadšený, že naďalej prispieva k pozorovaniu a výskumu takýchto oblast tým, že vyvíja mimoriadne spoľahlivé produkty, ktoré dokážu čeliť aj najnáročnejším situáciám.

Fanúšikovia spoločnosti Nikon, prieskumu vesmíru a fotografie vo všeobecnosti si môžu vychutnať video s názvom „Nikon in Space“(Nikon vo vesmíre) – toto prekvapujúce video bolo vytvorené z nádherných fotografií našej nádhernej krajiny zachytenej z vesmíru fotoaparátmi Nikon a objektívmi NIKKOR.

*Nikon F vybavený hľadáčikom Photomic FTN, ktorý podporuje krýžové meranie TTL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *