Články D5 D850 FX HW Nikkor Nikon Novinky zo sveta Nikonu

NPS PyeongChang 2018: v zákulisí s Nikon Professional Services

Šesťdesiat zamestnancov NPS z 13 krajín sa zhromaždilo, aby pomohlo fotografom na tohtoročných zimných olympijských hrách v PyeongChang v Južnej Kórei!

Zimné olympijské hry PyeongChang ponúkajú šancu pre športovcov, aby zahviezdili na najprestížnejšom podujatí sveta, ale je to rovnako dôležitá udalosť pre stovky profesionálnych fotografov. Na zachytenie najdôležitejších športových momentov potrebujú všetko – správne rozostavené techniku, správny uhol a načasovanie – aby zachytili tie najlepšie okamihy. Nie je tu priestor pre problémy so zariadením a práve tu prichádza spoločnosť Nikon Professional Services (NPS).

NPS možno nájsť na väčšine významných celosvetových športových podujatí vrátane olympijských hier, ako aj medzinárodných podujatiach, ako sú napríklad filmové a hudobné festivaly. NPS poskytuje aj služby podpory fotoaparátov na menších domácich podujatiach, ako sú národné športové majstrovstvá. 

K dispozícii bude 60 zamestnancov NPS z 13 krajín, ktoré ponúkajú podporu v približne 10 jazykoch.

Na olympijských hrách v PyeongChang je 60 zamestnancov NPS z 13 krajín, ktoré ponúkajú podporu v približne 10 jazykoch. Plánovanie udalosti sa začalo pred dvoma rokmi, ako aj to že NPS bude obsahovať zrkadlovky D5 a D850 a profesionálne objektívy primárne s pohyblivým ohniskom. Presná hodnota je dôverná, ale celková hodnota všetkých zariadení je ekvivalentná „niekoľko stoviek luxusných áut“.

„Depo“ NPS sa nachádza v hlavnom tlačovom stredisku a slúži všetkým fotografom ktorý sú na olympiáde z reportérskych účelov bez ohľadu na to či majú alebo nemajú členstvo v NPS. Ako je vidieť Nikon ukazuje že chce pomôcť každému s ich technikou kedže na zimnej olympiáde nie je práve najpríjemnejšie počasie. Ponúkané služby zahrňujú kontrolu techniky, čistenie, opravy ako aj technické poradenstvo a je možné si určitú techniku aj zapožičať. Nikon tak poskytuje fotografom ešte lepšie podmienky na zachytenie olympiáde ešte lepšie s technikou ktorá je na to najlepšia. 

Na prvý pohľad sa môže zdať že je vidieť blesk ale prvé zdanie klame. Jedná sa o robotizovanú jednotku od MRMC na riadenie pohybov a ovládanie pre Nikon D5 s objektívom AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR.

NPS je novo vybavené tak, aby ponúkalo podporu aj pre Robotic POD(robotické diaľkové systémy) ktoré vyrába firma Mark Roberts Motion Control(MRMC). Jedná sa o britskú spoločnosť ktorá je súčasťou skupiny Nikon.

Hlavné medzinárodné podujatia, ako napríklad olympijské hry, sú hlavnými líniami technologického rozvoja

Hlavné medzinárodné udalosti, ako sú olympijské hry, sú predná línia technologického rozvoja čo dokazuje aj niekoľko tlačových agentúr ktoré budú používať MRMC na Robotic POD na zimných hrách. Najnovšia ovládaná hlavica, ktorá obsahuje Nikon D5 a môže sa pochváliť menej komplikovaným systémom než konvenčné modely, čo umožňujú ľahšie ovládanie. Vďaka presnému priblíženiu, zaostreniu a otáčaniu umožňuje Robotic POD vzdialené snímanie v oveľa širšom rozsahu scenárov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Depo NPS tu nie je len preto, aby pomohlo, keď má fotograf nejaké ťažkosti – NPS dúfa, že bude pôsobiť ako „oáza“ v prostredí vysokého tlaku v hrách a poskytne cennú príležitosť fotografom a technikom hovoriť a zdieľať nápady a postrehy.

 

Ak by ste chceli vedieť ako vyzerá obrovské množstvo techniky ktoré pre fotografov priniesol NPS, určite neprehliadnite náš článok:

Ako to vyzerá v nebi: Nikon na zimných olympijských hrách 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *