Blog Články

Speleomíting 2017

28.4.2017 sa v Liptovskom Jáne uskutočnil 27. ročník Speleomítingu. Jedná sa o jaskyniarsku akciu kde jaskyniari prezentujú a hovoria o novinkách, objavoch alebo zahraničných expedíciách. Tento rok sa Speleomíting premiestnil zo Svitu do Liptovského Jána. Hlavnými organizátorkami boli Monika Tršková a Petronela Filipčíková. Tie sa tento rok postarali nie len o bohatý program prednášok, ale ponúkli aktivity na nedeľu. Speleomíting sa teda po dlhej dobe konal aj v nedeľu i keď nie formou prednášok, ale turistikou a speleológiou. Pozrieť sa bolo možné do viacerých jaskýň po celom Liptove.

Piatok začal predsedníctvom SSS v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva. Po ňom sa už bolo možné ísť sa ubytovať do hotelu Štart, kúsok od Domu kultúry kde sa Speleomíting konal. Počas dňa sa začal zdvíhať vodný stav potokov a riek, večer sa aj potok vedľa hotelu Štart vylial z koryta. Našťastie hotel nebol ohrozený a po malej kalamite večerná zábava pokračovala.

V sobotu bolo na programe 20 prednášok, ktoré začali o 9 hodine a končili až podvečer. Počas dňa sa dalo dobre najesť skvelého kotlíkového guláša. Otvorený bol aj bar s veľkým množstvom osviežujúcich nápojov. Nechýbala ani tradičná výstava fotografií a máp inštalovaná na prízemí a prvom poschodí DK. Keďže na druhý deň akcia pokračovala, nejeden účastník zostal v L. Jáne a zábava pokračovala aj večer. Vďaka Monike T. bolo večer o príjemnú zábavu postarané ktorú si veríme každý užil.

Podujatie sme podporili tvorbou grafiky a predovšetkým fotodokumentáciou. Nižšie si môžete prezrieť výber niekoľkých fotografií zo Speleomítingu 2017.

 

Pokiaľ si chcete prezrieť všetky fotografie, nájdete ich na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.718791358292289.1073741836.462524883918939&type=1&l=7165bc4c26

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *